Pavel Pětioký

59 položiek

Pavel PětiokýVolám sa Pavel a pochádzam z kraja pod Orlickými horami, ktorý je dnes súčasťou Českej republiky.
Od svojho detstva a mladosti rád cestujem, spoznávam svet, kultúrne pamiatky, prírodu, hory. S rodičmi sme často cestovali po železnici a odvtedy sa vlaky stali mojou záľubou.
Po absolvovaní stavebnej fakulty ČVUT Praha som v roku 1978 prijal ponuku pracovať ako projektant v Bratislave. Dostal som tu zaujímavú prácu, získal autoritu v zamestnaní, založil si rodinu.
Pri príležitosti mojich 50-tin som dostal svoj prvý digitálny fotoaparát OLYMPUS C74OUZ a vtedy začali vznikať prvé moje zábery. Neskôr som kompakt vymenil za zrkadlovku CANON EOS 400D s objektívom EF-S 18-200 mm, ktorú používam doteraz. Neskôr som sa začal učiť používať filtre a grafické počítačové programy.
Originály fotosnímok ukladám v rozlíšení 3888×2592 pixelov čo považujem pre bežnú prax za postačujúce.
Zostavil som niekoľko súkromných foto kníh, v ktorých som sa pokúsil o pohľady na krajinu pod Tatrami, ktorá už vyše 40 rokov je mojím domovom.
Taktiež ma oslovilo výtvarné umenie aj keď techniku maľby som si nikdy neosvojil. V rokoch 2009 - 2020 som organizoval niekoľko ročníkov plenérov za účasti amatérskych i profesionálnych výtvarníkov, najprv v rodných Doudlebách nad Orlicí, neskoršie v slovenskej Kotešovej. Zopár mojich fotografií si tam našlo aj svojich kupcov.
Teraz si užívam aktívny dôchodok, snažím sa pracovne pomáhať v jednej malej rodinnej firme.
Vo voľnom čase sa venujem cestovaniu, horskej turistike, fotografovaniu.
Ďakujem Vám, že ste v galérii JanySis nazreli do malej ukážky môjho fotografického snaženia. V prípade záujmu o niektorú z fotografií, prípadne o fotografické služby ma môžete kontaktovať.
Formát, výsledná forma produktu (digitálna forma, tlač na papier, plátno alebo iný povrch, pasparta, rám) a konečná cena budú predmetom dohody.

Od konca roku 2021 okrem fotenia aj maľujem. Moje výtvarné diela publikujem v podkategórii OBRAZY.

Ing. Pavel Pětioký (1954)
+ 421 0905 328 085
pavel@pavand.sk
pavel.petioky@seznam.cz

prehliadkaTu je rýchla virtuálna prehliadka mojich fotografií. Dole v eshope sú podrobnejšie údaje. Ak máte o niektoré práce záujem, kontaktujte ma prosím. 

Prehľadať výsledky filtra fulltextom

Zobraziť:
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti